تحقیق روز جهانی و هفته كاهش اثرات بلایای طبیعی

فهرست مطالب
عنوان    صفحه
پيشگفتار    
هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي    1
اسامي روزهاي كاهش بلاياي طبيعي    2
كاهش اثرات بلاياي طبيعي در مدارس    3
حوادث طبيعي ، راههاي پيشگيري و كاهش خسارات    5
طبقه بندي بلاياي طبيعي    7
پيش اگاهي    8
افزايش خسارات    9
روشهاي پيش بيني وپيشگيري    11
بحران    12
منابع    14

هفته كاهش اثرات بلایای طبیعی
مجمع عمومی سازمان ملل متحد در 22 دسامبر 1989 میلادی با تصویب قطعنامه ای، دومین چهارشنبه ماه اکتبر میلادی را «روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی» نامگذاری کرد.
در جهان برای کاهش اثرات بلایای طبیعی روزی را به این عنوان اختصاص دادند و در جهت رفع و کاهش هرگونه بلای طبیعی کوشش می کنند. بهترین راه در این امر آموزش به مردم مخصوصاً دانش آموزان است.
لزوم آموزش کودکان به عنوان آسیب پذیرترین قشر به هنگام رخداد بلایای طبیعی، آشنایی، هشدار و رویارویی با خطرات آن امری ضروری به شمار می آید. آموزش به کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان فردا بهترین و اصولی ترین روش برای کاهش اثرات رخداد های طبیعی است. در کنار آن مقاوم سازی مدارس و ساختمان های آموزشی نیز لازم است.
برنامه‌های هفته كاهش اثرات بلایای طبیعی به طور هماهنگ و سراسری در سطح تمامی استان‌ها از روز چهارشنبه(18/07/1386) اجرا می‌شود.
هفته كاهش بلایای طبیعی با محوریت "معنویت، آموزش، پیشگیری" در كاهش اثرات بلایای طبیعی از روز چهارشنبه هفته جاری به مدت یك هفته برگزار خواهد شد.
ستاد حوادث وسوانح غیر مترقبه وزارت كشور از استانداران و روسای ستاد حوادث استان‌ها خواسته است در جهت اجرای برنامه‌های ویژه هفته كاهش بلایای طبیعی برنامه ریزی و اقدام كنند.


تعداد20صفحه

پرداخت و دانلود

فایل مورد نظر را به محض پرداخت همین حالا می توانید دانلود کنید ، پرداخت اینترنتی توسط تمام کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است.
درگاه بانک

بانک ملت
مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان

تمامی کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
پس از پرداخت و تکمیل مراحل خرید لینک دانلود در اختیار شما قرار می گیرد.
برای پرداخت نیاز به شماره کارت بانک (شماره ی 16 رقمی روی کارت)، رمز دوم، کد cvv2 و تاریخ انقضا دارید که همه آنها به جز رمز دوم، روی کارت شما حک شده است. رمز دوم کارت خود را می توانید از شعبه یا دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود دریافت کنید.

فایل هایی که پس از خرید می توانید دانلود نمائید

نام فایلحجم فایل
.zip122.3k

تمامی حقوق این سایت متعلق به میهن پروژه می باشد.
تماس باما
خروجی اخرین مطالب