دانلود مقاله بتن مسلح

مقدمه:
امروزه ساختماني پيدا نمي شود كه به نوعي در آن بتن مسلح به كار نرفته باشد. به دليل اهميت شناخت از رفتار بتن در سازه‌هاي بتني و همچنين به دليل اينكه سازه مورد بحث نيز سازه اي بتني مي‌باشد، ابتدا يك سري توضيحات مختصري درباره بتن داده مي‌شود آزمايشات به عمل آمده نشان مي‌دهد كه بتن نيروهاي فشاري را بخوبي تحمل مي‌نمايد ولي موقعيكه تحت تاثير نيروهاي كششي حتي به مقدار كم، قرار مي‌گيرد مي‌شكند. براي جلوگيري از اين عمل تعدادي ميلگرد فولادي در قسمت كششي آن گذاشته مي‌شود. در اينحالت تنشهاي كششي بتن از طريق پيوستگي و فولاد به ميلگرد منتقل مي‌شود.
بتن در اثناء گرفتن و سخت شدن پيوستگي زيادي با فولاد پيدا مي‌كند و به اين ترتيب علت تغيير شكل ناشي از بارگذاري در هر دو ماه يكسان است. افزايش مقاومت بتن با گذشت زمان و اقتصادي بودن آن سبب شده است كه اعضاء بتن مسلح از مزيتي بالا برخوردار باشند.
يكي از ويژگي‌هاي بتن كه بسيار حائز اهميت است قوام آن است. براي اينكه بتن بتواند آزادانه در گوشه‌ها و ما بين ميلگرد‌ها جريان يابد و تمام فضاي قالب را پر كند لازمست از درجه غلظت مناسبي برخوردار باشد. قسمتي از آب مصرفي در بتن با سيمان واكنش شيميايي انجام مي‌دهد و قسمتي ديگر به صورت آزاد باقي مي‌ماندكه اين آب آزاد اثرات نامطلوبي بر روي خواص بتن دارد از اين رو در تركيب بتن نسبت آب به سيمان مهمترين عامل به شمار مي‌آيد. افزايش نست آب به سيمان نه تنها بتن را پوك و شل مي‌كند و دوام و مقاومت فشاري آن را كاهش مي‌دهد بلكه خصوصيات نامطلوب بتن از قبيل خزيدن و جمع شدن آن را افزايش مي‌دهد نيز سبب خوردگي ميلگرد‌ها و كاهش پيوستگي آنها با بتن مي‌گردد از اين رو نسبت وزني آب به سيمان پايين تر از 6/0 توصيه مي‌گردد.


تعداد26صفحه

پرداخت و دانلود

فایل مورد نظر را به محض پرداخت همین حالا می توانید دانلود کنید ، پرداخت اینترنتی توسط تمام کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است.
درگاه بانک

بانک ملت
مبلغ قابل پرداخت 1,200 تومان

تمامی کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
پس از پرداخت و تکمیل مراحل خرید لینک دانلود در اختیار شما قرار می گیرد.
برای پرداخت نیاز به شماره کارت بانک (شماره ی 16 رقمی روی کارت)، رمز دوم، کد cvv2 و تاریخ انقضا دارید که همه آنها به جز رمز دوم، روی کارت شما حک شده است. رمز دوم کارت خود را می توانید از شعبه یا دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود دریافت کنید.

فایل هایی که پس از خرید می توانید دانلود نمائید

نام فایلحجم فایل
-مسلح.zip4.7 MB

تمامی حقوق این سایت متعلق به میهن پروژه می باشد.
تماس باما
خروجی اخرین مطالب